EveryTeen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Gençler Burada!

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm

+4
Müqe
Dnz~
iRem..
Mew.
8 posters
YazarMesaj
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın
Lakap : Gizzy, Giz, Zöö, Mew Cizem, Çizi, Gizi, Gizinaz, Deniz, Gizo, Lara

Kişi sayfası
Uyarı: 0
Yarışma Puanı: 0
Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Empty
MesajKonu: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 9:50 pm

Öncelikle şunu söyleyeyim, bu ilk hikayemin başk abir türü olacak. Daha gerçekte hayal ettiğim gibisi yani. Ve ilk 2-3 bölüm biraz sıkıcı olacak sonra ana konuyaa geçilecek. İlk 2-3 bölüm tarihçe gibi bir şey. Umarım beğenirsiniz. (:

1. Bölüm

M.Ö. 1532

"Bu duvarın dışında ne var acaba? Daha önce hiç giden olmamış mı?" Meraklı gözlerle duvarı süzdü. "Pek normal görünmüyor. Sen ne dersin?"

"Sana katılmıyorum, Piona. Ne olabilir ki? Alt tarafı bir duvar."

"Krallığımın her karış toprağını ince ince öğrenmeliyim Kriteo. Bu duvarın yıkılması gerekiyor. İşçilerini topla."

"Ama Piona, tehlikeli bir şey olabilir."

"O zaman Birlik Ordusu'nu da beraberinde getir. Bu duvar, yok edilecek." Gözleri birden parladı. Sesi ve duruşu o kadar etkileyiciydi ki Kriteo karşı duramadı.

"Emredersiniz, Kraliçem."

Uzun haftalar ve uğraşlardan sonra duvar bir türlü kırılamamıştı. Kriteo, Piona'nın vereceği tepkiden çok korkuyordu. O, onun Baş Veziri'ydi. Ancak bırak Baş Vezir'i, koskoca ordu bile bir duvarı yıkamamıştı. Bir ay sonra Piona tekrar duvarın önüne geldi.

"Demek kıramadınız."

"Hayır, Kraliçem. Çok-"

"Şştt..." dedi Piona ve Kriteo'yu susturdu. Daha sonra elini duvarda gezdirdi. "Bu sihirli bir duvar, ancak sihirli bir güç bu duvarı yok edebilir."

"Kraliçem, sihirli güçlerinizi-" Piona Kriteo'yu tekrar susturdu. "Güçlerimin varlığından kimsenin haberdar olmasını istemiyorum Kriteo. Bu yüzden sessiz ol. Euphor Gezegeni sihrin varlığından haberdar olmamalı." dedi kendinden emin bir tavırla. "Güneşin batmasını bekleyeceğiz, etrafta kimse yokken gelip bu duvarı yıkacağız.

Gün batımından sonra duvarın oraya tekrar geldiler. Piona ellerini tekrar duvarın üstünde gezdirdi. "Prema akayo nemina kutsa!" Sihirli sözcükleri söylemesiyle bir elinden zarif ve parlak sarı ışıkların çıkması bir oldu. Kısa bir süre sonra duvar çatladı ve yıkıldı. Duvarın arkasında olan şey ise... Bambaşkaydı...

bu bölüm biraz kısa oldu heyecanlı yerde kesmek istedim xD

En son Mew. tarafından Çarş. Tem. 21, 2010 9:57 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
iRem..
Özel Üye
Özel Üye
iRem..

Kadın

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 300
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 10:23 pm

İlginç bir konu olmuş canım ama güzel olacak gibi duruyor..
Takipteyim süz smile
Dnz~
Aktif Üye
Aktif Üye
Dnz~

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 10:28 pm

Vaaoov.
Anlatımına bayıldım.
Devam etmelisin Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm 617979
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePerş. Haz. 24, 2010 10:34 pm

teşekkür ederiimm. (:
ama konusu böyle bir şey olmicak :D bu tarihçe :D
Müqe
Aktif Üye
Aktif Üye
Müqe

Kadın
Lakap : Müqedepp

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:35 pm

Ouuvvv beğendim asko anlatımın çok iyi Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm 545296 Yeni bölümü bekliyoruzz süzs +1
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 8:36 pm

saol askoooommm Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm 545296
dygstark
Aktif Üye
Aktif Üye
dygstark

Kadın
Lakap : Uuu, senseyşın! (artık kimse sensation demese de xD)

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 11:49 am

Süpersin Zöö. süzs
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 11:59 am

saol Möö. süzs
gzm_96
Üye
Üye
gzm_96

Kadın
Lakap : ozmo xD

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 9:06 pm

takip ediyorum !
devamını bkliom ups
gzm_96
Üye
Üye
gzm_96

Kadın
Lakap : ozmo xD

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 9:06 pm

takip ediyorum !
devamını bkliom ups
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 3:27 pm

saaooll ups
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeC.tesi Tem. 10, 2010 6:08 pm

Heheeey. Biliyorum, biliyosun. Zaten yorum yapmıştım daha önce ama buraya da yazmak istiyorum. ups Gerçekten heyecanlı bitirmişsiin. Güzel olucağını düşünüyorum konusu cidden güzel. Devamını ciddi anlamda heyecanla bekliyorum
- Emeklerine sağlııık. Kısacası ben ÇOK beğendim aşkitam, devam ..

Vee iLk böLüme + 1 (:
Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm 323708
eternalmoon.
Süper Üye
Süper Üye
eternalmoon.

Kadın
Lakap : Emoş, Emo, Miyop, zekzek, zekican, kaka, vaka

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 350
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 9:36 am

Çok karışık yapma o zaman. ups
Güzel olmuş, devam :)
http://the-chitchat.blogspot.com/
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 2:36 pm

Tatildeydim kusura bakmayın. ups

2. Bölüm

İlkel bir yer... Piona ve Kriteo bu ilkel yere doğru bir adım attılar. Bir adım daha ve bir adım daha. Arkalarına baktıklarında ise Euphor'dan, ana topraklarından eser yoktu. İlk başta korktular. Onların bu korkmuş halini gören biri yanlarına geldi. "Yardımcı olabilir miyim?" Piona şaşırmıştı, nerede olduklarını bilmiyordu, bulunduğu yerin kraliçesinin kendisi olup olmadığını da bilmiyordu. "Bu ilkel yer de neyin nesi?"

Adam şaşkın gözlerle Piona'ya baktı. "Burası Avustralya."

"Avustralya mı? O da ne?"

"Bir kıta, aynı zamanda bir ülke. Dünya'nın Güney kısmında yer alıyor."

"Kriteo, ne söylüyor bu adam?"

"Bilmiyorum Kraliçem." dedi Kriteo. O da korkmuşa benziyordu.

"Kıta? Ülke? Dünya? Neler söylüyorsunuz? Euphor'da değil miyiz? Ah Tanrı'm... Neler oluyor?"

"Hanımefendi, iyi misiniz?"

"Beni kralınıza götürün. Derhal."

Kısa bir tartışmanın ardından adam onu bölgenin yetkilisine aktardı.

"Sorununuz nedir hanımefendi?"

"Burası neresi? Neler oluyor? Krallığım neden bu halde?"

Adam Piona'nın bu halini çok komik bulmuştu ancak ondan korkmuştu da. Bu yüzden gülemiyordu.

"Krallık mı? Neden bahsediyorsunuz?"

"Bakın, ben Euphor Gezegeni'nin kraliçesiyim ve daha önce hiç ardına bakılmamış bir duvar buldum ve bu duvarı kırdırdım. Daha sonra burası karşıma çıktı ve geldim ancak arkaya baktığımda oradan eser yoktu!"

"Bayan, burası Dünya adında bir gezegen."

Böylece Piona evrende başka yaşamlar olduğunu da öğrenmiş oldu. Piona ülkenin başına Euphor hakkındaki her şeyi anlattı, sihirli güçlere sahip olduğunu da. Adam daha sonra bu sırrı herkese anlattı ve tüm dünya uzaylıların varlığından dolayı korktu. Her yerde uzaylılara karşı tehditler savruluyordu. Euphor halkı Dünya halkını tek bir hamlede yok edebilecek teknolojiye sahipti ancak bunu yapmak yerine hafızalarını silmeye ve dünyayla iletişimde olmak için sırrı sadece komşuları olan Avustralya'nın yöneticilerine söylemeye karar verdi. Ancak hafızalarını tek başına silemezdi. Bu durumda gezegeninin de yardımına ihtiyacı vardı ve sihirli güçlerini gezegeniyle paylaşmaya karar verdi. Böylece Euphorlu olan herkesin sihirli güçleri olmuştu artık. Dünyalıların bu yaptığından sonra Euphorlu olmanın veya Euphorlu biriyle akraba olmanın onur verici bir şey olduğunu düşünen Piona, herhangi bir Euphorlu'yla kan bağı olan -bu kan bağı Euphorlu kişiden gelmese bile- birinin de sihirli güçlere sahip olmasını sağlamıştı. Euphorlu olup da Dünya'yla ilişkisini kesmeyenler de dünyada Avustralyalı olarak bilinecekti ve gerçeği sadece Avustralya'nın büyükleri bilecekti.
& deryaa.*
Özel Üye
Özel Üye
& deryaa.*

Kadın
Lakap : deryaS.

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 200
MesajKonu: Geri: Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm   Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm Icon_minitimePerş. Tem. 22, 2010 10:12 pm

Kankaa. Yazdıkların aşırı sürüklüyor beni. Gerçekten çok iyisin (y.

Devam devam devaaaam. ups

Daha Mükemmel Ne Olabilir ki? - 2. Bölüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeniden Doğuş~ 5. Bölüm!
» Hayallerim ve Ben... 10. Bölüm Geldi!
» Bilinmeyen > Bölüm 1
» Aynalar İlk 9. Bölüm!
» Sessizlik. - Bölüm 1