EveryTeen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Gençler Burada!

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..

3 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Empty
MesajKonu: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 12:48 am

Deneme okumaktan nefret ediyorum. Sebebiyse şu : Eskiden deneme yazardım. Ve yaşadıklarımı anlatırdım. Yaşadıklarım zamanla ağır gelmeye başladılar. Hatırladıkça çıldırıcak gibi olmaktan yıldım. Ve tüm günlük ve denemelerimi bir kenara attım. Şimdi anladım ki bu bir şey değiştirmiyor. Okudukça, yazdıkça boşalıyor insan dertlerinden. Bunu anlamamı denemeleriyle sağlayan Mehtap' a teşekkür ediyorum. Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823 Yaşadıklarımı kaldıramakta zorlansam da yılmıcam. Yazıcam.. Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823

ÜÇ HARF : A Ş K !

Hayatımızı zorlaştıran, bizi bizden alan.. Zorlu yollarıyla sanki bizi cezalandıran.. Evet, yalnızca üç harf. Aşk! Kimin hayatına girmemiştir ki aşk? Kimi kendinden alıp uzaklara savurmamıştır? Herkes bu duyguya kapılır elbet. Kalbin yerinden fırlayacak gibi olur, onun gözlerinde kaybolursun ve her sözcüğü masal gelir sana.. İşte aşk bu! Seni senden alan, başkasına kördüğüm bağlayan, onunla bir dünya kurmanı sağlayan.. Aşık olmak zor der kimisi.. Katılmıyorum. Bir kişinin gözlerine bakınca içinde kaybolursun, bulamazsın kendini. Aşk böyle bir şeydir işte. Ama kolay da değildir.. Doğru kişiyi bulmak herkesin harcı değildir. Peki neden doğru kişiyi bulmak kolay değildir? Aşık olduğun kişi doğru değil midir senin için zaten? Her şeyi bir kenara atsak ve sorsak, o da bana aşık mı? İşte, tüm sır bu soruda saklı. Rüzgarıyla seni ordan oraya savuran aşk her zaman doğru kişiye savurmaz. Kimi zaman uçsuz bucaksız bir uçuruma savrulursun, kimi zaman da denizlere.. Her zaman şanssız olmasa gerek insan aşktan yana. İşte, aradığım bu der bazıları. Peki siz hiç dediniz mi? Ona canınızı verecek kadar aşık mısınız? Sorular, sorular.. Aşka inancım kalmıyor bazen. Aşk her zaman kazanan taraf olmuyor hayatta. Kimse olmuyor. Sırılsıklam aşıksan bile değerini bilmeyen birileri çıkabiliyor karşına.. Bazen her seferinde bu oluyor. Hep haketmeyen kazanıyor aşkımızı, kalbimizi.. Neden hala haketmeyene aşığım diye sordunuz mu hiç kendinize? Ben hep soruyorum. Her gün, her saat.. İçim içimi yiyor fakat cevap bulamıyorum. Tek bildiğim karşılıksız bir aşk olduğunu bile bile ona kördüğüm bağlandığım.. Vazgeçmek konusunda ise hiç bir fikir yürütemiyorum. Deniyorum, beceremiyorum. Asla çıkaramıyorum onu. Ne kalbimden, ne aklımdan.. İşte aşk! İnsanın aklıyla hareket etmesine izin bile vermiyor. Duygularınla hareket etmek zorunda kalıyor insan bu yüzden. Sanırım çektiğimiz acıların sebebi de bu. Aşk, benim dünyamda hiç kazanmadı. Ama yılmadım, yılmıcam. Bir şey biliyorum sadece.. Ne kadar zorlu da olsa, uğrunda ne kadar canım da yansa, kalbim her dakika kan ağlıyor olsa da ben aşkı seviyorum.
Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823 Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823
Vishne
Aktif Üye
Aktif Üye
Vishne

Kadın
Lakap : Rocq Meleqi

Kişi sayfası
Uyarı: 0
Yarışma Puanı: 50
MesajKonu: Geri: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 2:20 pm

Çok güzel yazıyosun tatlım mutlaka devam et bekliyorum smile
iRem..
Özel Üye
Özel Üye
iRem..

Kadın

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 300
MesajKonu: Geri: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 8:11 pm

bunu sanırım blogunda görmüştüm okumuştum çok güzel smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 9:11 pm

Meltem. Çok teşekkür ederim hayatım smile
İrem. Evet bitanem bloguma da yazdıım ups Beğenmene sevindim. Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823
& deryaa.*
Özel Üye
Özel Üye
& deryaa.*

Kadın
Lakap : deryaS.

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 200
MesajKonu: Geri: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 9:13 pm

Kardesiim.
Yazdıklarını seviyorum ya.
Oturup bütün gün senin yazdığın şeyleri okuyabilirim.
1 saniye bile sıkılmadan. *-*
- Ha-ri-ka!
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 9:15 pm

Kardeşiim.
Teşekkür ederim. Aynı şey benim için de geçerli. Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823
Beraber oturup yazdığımız ve sonra okuduğumuz yazıları asla unutamam. Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 291823
Seviyorum. Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. 545296
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..   Kenara atılmış bir defterden dökülenler .. Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 10:54 pm

Flood için pardon. Yeni bir denemem ..

Bir Dost Aradım Hep ..

Dostluk.. Belki de hayatımızdaki en önemli şeylerden biri değil midir? İnsanı hayata bağlayan, neşeyle dolduran, içini ısıtan.. Ama her zaman doğru dostları bulamıyor insan. Fakat her zaman da yanılmıyor.. Yanlış dostluklar kurmak bizi etkilemiyor mu zaten? Zamanında çok yanlış dostluklar kurmaktan payımı çok iyi aldım. Herkes gibi, her şey gibi ben de hata yaptım. Çok büyük hata.. Hepimiz geçtik bu sınamadan. Ben yenildim, kazanamadım.. Peki yanlış dostluğu nasıl anlayabiliriz ki? O bizim dostumuzsa gerçekten doğru dost değil midir? Hayır.. Bunu her geçen gün çok iyi anlıyorum. Her dost iyiliğimizi düşünmüyor şu acımasız hayatta. Gün geliyor kötü günlerimiz de oluyor. Hatta benim nerdeyse her günüm.. Peki sorsak kendimize, o dostun yanında mıydı? İşte cevaplar sanırım bu soruda saklı. Bir dost iyi kötü yanında olmalıdır dostunun.. Her zaman, her yerde, her koşulda.. Arkasından vurmamalıdır dostunu. O dostu ona hayatını adamışken.. Bir dost aradım hep.. Yanımda olan, beni asla bırakmayan, kardeşim dediğim zaman kalpten hissettirecek.. Şanssız birisi olmama rağmen nasıl buldum böyle dostları? Bana değer veren dostlar nasıl oldu da buldular beni? Eskideki acılarımı nasıl bu kadar kolay unutturabildiler? Bir dost aramıştım hep.. Ve o aradığım dost artık her zaman yanımda.. Bu sefer yanılmıyorum.. Her zaman yanlış yapma payı vardır insanın. Ama ben bu kotayı çoktan doldurdum. Artık yanlış geri dönülemeyen bir yol benim için.. Yanlış yapmak kolay olmayacak bu sefer benim için, onlar varken hayatımda.. Yaşama dönmemi sağlarken, her kötü kararımda beni vazgeçirirken.. Bir dost aradım hep.. Ve o dost..

Kenara atılmış bir defterden dökülenler ..
1 sayfadaki 1 sayfası