EveryTeen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Gençler Burada!

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~

5 posters
YazarMesaj
Moonlight
Aktif Üye
Aktif Üye
Moonlight

Kadın
Lakap : Meto, Mytop, Maytap, Ayışığım, Ay Surat

Kişi sayfası
Uyarı: 0
Yarışma Puanı: 0
Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Empty
MesajKonu: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:21 pm

Feysbuk'tan bildiğimiz üzere bendeniz, kapkaranlık iç dünyamdan kopanları yazıya döküp Feysbuk meretinde paylaşıp yorum, beğeni falan bekliyorum. Dedim ki madem ET'deyiz, madem eski ortamı kurduk, e madem böyle bir bölüm var, benim de o kadar denemem boşa gitmesin, paylaşayım, okuyayım, okutayım (:

KARANLIK AYDINLIKTAN ÜSTÜNDÜR

Neden hep siyah örter beyazı, ya da kötü yener iyiyi? Karamsar olmak neden daha kolaydır olumlu olmaktan, ya da gündüzümüz neden iki gecenin arasındadır? Korkularımız neden üstün gelir hep, ya da neden başa çıkamayacaklarımızın üstünü siyahla örteriz onları aklamak yerine? Işık neden hep uzaktır bize, ya da ezgiler neden hep acıklı..
Neden kimse farkında değil deliliğinin? Neden bunu saklayamayanların evi olmuş akıl hastaneleri… Neden meydan okuyanlar hapsediliyor? Gerçekler mi bozuyor moralleri? Yalanların içinde yaşamak pek bir kusur sayılmıyor insanoğluna, hatta gerçekleri öğrenmek kusur sayılıyor artık. Gözlerin önündeki perdeler kalkarsa zevk alınmaz hayattan. Yaşananlar tüm çıplaklığıyla hoş görünmüyor göze. Süslü yalanlar olmasa mutlu olur mu insanoğlu? Gerçeğin doğduğu yerde mutluluk bitiyor.Acıları beraberinde getiriyor. Nefret gerçeğin anası, gizlenmiyor da.. Çünkü biz, acınası ruhsuz kuklalar, sahte gülücükler saçarak etrafa, asıl içimizdeki duyguları gizliyoruz. Oyunun kuralı, bir taraf ezilir, diğer taraf üstün gelir. Mutluluğu sıkıştırıyoruz içimizde. Öylesine eziyoruz ki sonunda karanlık üstün geliyor. Işık yakmak mı? Aklımızın ucundan dahi geçmiyor. Karanlık öylesine kaplar ki yüreği, aklınızı kullanamayacak kadar eylemsizleşirsiniz. Zaten bir kuklayken, sahte ruhlar da donup kalır, sıkışır tahta yığınının içinde.
Sen ter dökerken senden eksilen sadece enerjin değil aynı zamanda umudun ve hırsındır. Kaybetmek herzaman insana en yakındır. Gözün kapalı güvenip kendini kollarına atabileceğin tek yoldur karanlık. Çünkü o, hep üstün gelir. İçindekilere bürür seni. Kıskanırsın, canın acır ve zarar verirsin. Nefret edersin, umudunu yitirirsin, yorulursun, kaçarsın, korkarsın. Hep karanlığın elçileridir bunlar. Sessizce kulağına fısıldarlar. Kuşkusuz dinlersin onları. Çünkü insan ruhu mazoşisttir. Yetersizdir. Kapılması kolaydır bir kalbin alacakaranlığa. Çünkü kalp karşılıksız atar, karşılıksız sever, karşılıksız affeder ve karşılıksız karşılık verir.Kolay aldanır. Karşındaki kalbe kolayca çakarsın mızrağını. Yara alan kalp acır ama kalp işte.. Affeder koşulsuz. Ona engel olan mantıktır, zihindir. Oysa duygular acizdir, karanlığa körü körüne inanabilecek kadar aciz…
Duygular her acıya katlanabilecek kadar güçlü duran, aslında zerre kadar gücü olmayan, her daim acı veren bağımlılık maddesidir. Duygusuz insan, en güçlü insandır fikrimce.
Yani, kendimden nefret etmemin ilk etkeni olarak duygularımı görüyorum. Çünkü onlar beni hep yanlış yollara çıkardı. Enkaz altındayken yeni bir ben arıyorum yaratmak için. Korkuyorum, çünkü karanlık aydınlıktan üstündür.
Mew.
Global Moderatör
Global Moderatör
Mew.

Kadın
Lakap : Gizzy, Giz, Zöö, Mew Cizem, Çizi, Gizi, Gizinaz, Deniz, Gizo, Lara

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 11:58 am

harikasın yaa *-*
bende de olsa bu yetenek... xD
+1
Moonlight
Aktif Üye
Aktif Üye
Moonlight

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 12:20 pm

Teşekkür ederim tatlm ^^
Yeni denemeler gelicek (:
Vishne
Aktif Üye
Aktif Üye
Vishne

Kadın
Lakap : Rocq Meleqi

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 50
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 4:51 pm

Çok güzel mehtapcım tebrik ederim sürekli devam etmelisin bence :)Buraya koymak şartıyla tabiki smilesmilesmile Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  98875
angelove
Aktif Üye
Aktif Üye
angelove

Kadın
Lakap : küb

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 2:07 pm

aşkım döktürmüşsün yine yaa Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  545296
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimeC.tesi Tem. 10, 2010 6:05 pm

Yeni denemelerini sabırsızlıkla bekliyorum.
Deneme okumayı çok sevmiyorum ama seninkiler gerçekten bana denemeyi sevdirecek kadar güzel. Bu büyük başarı tebrikler. :P ups Gerçekten çok güzel yazıyosun canım. Devam ..
Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  323708
& deryaa.*
Özel Üye
Özel Üye
& deryaa.*

Kadın
Lakap : deryaS.

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 200
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimeC.tesi Tem. 10, 2010 8:05 pm

"...Mutluluğu sıkıştırıyoruz içimizde. Öylesine eziyoruz ki sonunda karanlık üstün geliyor. Işık yakmak mı? Aklımızın ucundan dahi geçmiyor."

Cok guzel hayatım . (Y

~ eline sağlık. cidden yeteneklisin.
Moonlight
Aktif Üye
Aktif Üye
Moonlight

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 2:51 pm

Teşekkür ederim hepinizzeee Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  545296 işte yenisi Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  545296

~
MAĞLUBUM
Bu hayat neresinden dönsem yakalıyor hani, vişne çürüğü bir son bekliyor beni. Kök salmış savaşlarım, kazanılmış mağlubiyetlerim var. Evet, mağlubiyetimi kazandım ben.
Bazen yenik düşmek, daha çok tatmin eder ya sizi kazanmaktan… Elinizden geleni yapmışsınzdır hani, tüm benliğinizle ne var ne yok koymuşsunuzdur ortaya. Ama tüm çabalarınıza rağmen yine de yenik düşüp, kuytu bir köşeye itilmişsinizdir. Yine de daha caziptir yenik düşmek bazen… Çünkü benim için bu savaşı kazanmak, kaybetmekten daha çok acı verir. Bu savaşı kazanmak, palavralardan kentler kurmak, yalanlardan duvarlar örmek demek benim için. Tek zırhım kalbim evet. Ama hislerim silahım, göz yaşlarım kurşunlarım değil ki benim.. İnsanı insan yapan asıl nitelikleri böylesine kullanmak hangi asil savaşçıya yaraşır? Ya da hangi asil savaşçı düpedüz yalan bir galibiyet için savaşır?
Biz, kimi asil kimi sefil, bir mücadele içinde çırpınıp duran savaşçılarız. Kiminin galibiyeti, kiminin mağlubiyeti. Kimini kan kırmızısı, kimini donuk mavi.. Vişne çürüğü bir son bekliyor beni.
Mağlubiyetimi kazandım ben, ve tek parçayım hala! Şüphen olmasın, zırhım paramparça.
& deryaa.*
Özel Üye
Özel Üye
& deryaa.*

Kadın
Lakap : deryaS.

Kişi sayfası
Yarışma Puanı: 200
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 2:54 pm

"...İnsanı insan yapan asıl nitelikleri böylesine kullanmak hangi asil savaşçıya yaraşır? Ya da hangi asil savaşçı düpedüz yalan bir galibiyet için savaşır?"

Ya cok harika yazıyorsun Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  291823
Devam et lütfen. Ha-ri-ka!
Moonlight
Aktif Üye
Aktif Üye
Moonlight

Kadın

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 3:04 pm

Aslında taktik aynı, kelime cambazlığı yapıyorum desem yeridir Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  98875
Devam edeceğim ^^
Teşekkrler (:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~    Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 5:02 pm

O zaman şöyle demeliğim, yazımın da kelime cambazlığın da çok güzel hayatım (y*
Devamını bekliyorum.. Hayatım boyunca okuduğum ilk denemeler seninkiler. Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~  545296

Moonlight'tan İnciler.. Denemelerim ~
1 sayfadaki 1 sayfası